2022 Yılında Öne Çıkan 8 Logo Tasarım Trendi

2022 YILINDA ÖNE ÇIKAN 8 LOGO TASARIM TRENDİ

İllüstrasyondan çok renkli gradyanlara logo tasarımı ilhamı mı arıyorsunuz? 2022 için öngörülen en iyi 8 logo tasarım trendini ele aldık.

Logo tasarımı, markalaşmanın önemli bir yönüdür. Logonuz genellikle markanızın veya işletmenizin insanların gördüğü ilk tanınabilir unsurdur ve harika bir logo, potansiyel müşteriler veya müşteriler üzerinde iyi bir izlenim bırakmanın anahtarıdır.

Her zaman yeni stiller geliştirilirken, 2021 boyunca hiçbir logo tasarımı sıkıntısı görmedik ve logo trendleri gelip giderken, her zaman burada kalacak olan logo tasarımı unsurları olacaktır.

2022’ye girerken, hepimiz geleceğe taze bir bakış açısıyla sahip olmaya hazırız. Bu nedenle, ister yeni bir marka oluşturuyor olun, ister mevcut bir markayı yeniliyor olun, şimdi logonuzu baştan yaratmanın tam zamanı.

Ciddi bir logo ilhamına hazır mısınız? Retro tasarım ve elle çizilmiş öğelerden çok renkli gradyanlara ve kusurlu logolara kadar 2022 için öngördüğümüz en iyi logo tasarım trendleri burada.

1) Doğa İçeren Tasarımlar

Müşteriler, sürdürülebilir kimlik bilgilerine sahip şirketleri giderek daha fazla aradıkça, marka logolarının çevre dostu bir mesaj (varsa) iletmesi hiç bu kadar önemli olmamıştı. Logo tasarımınıza doğal öğeler eklemek, markanızın çevreye duyarlı olduğunu ve iyi şeyler yapmaya kararlı olduğunu iletmenin basit bir yolu olabilir.

İllüstrasyonlar ve Motifler

Doğa içeren logo tasarımları tipik olarak harika dış mekan hissini ileten illüstrasyonlar ve motifler içerir. Örneğin, katılımcıların göller, ormanlar ve park alanları arasında kamp yaparken doğaya dönmeye davet edildiği Birleşik Krallık Vahşi Doğa Festivali için bu renkli, çiçek temalı logo.

Doğal Renk Paletleri

Doğal renk paletleri tasarımda bir an yaşıyor ve logolara mükemmel bir şekilde uyuyor. Ancak, insanların markanızı anında takip etmesini istiyorsunuz – bu nedenle sizi temsil edecek benzersiz bir renk karışımı seçtiğinizden emin olun.

Elle Çizilmiş Logolar

Elle çizilmiş öğeler, temele dönmenin ve logolarınıza rustik bir hava katmanın başka bir yoludur. Örneğin, cilt bakım markası Mad Hippie, doğal güzellik ürünlerini ve koruma taahhüdünü temsil etmek için bir yaprak ve kalp şeklinde bir çiçeğin basit bir kombinasyonunu tercih ediyor.

2) Retro Logolar

Retro-vintage modası logolarda da kendini göstermekte. Şirketin köklerine bağlılığını da temsil eden bir mesaj için retro-vintage bir logo tercih edebilirsiniz. 

3) Daha Net Yazı Tipleri

Gürültüyü kesmek söz konusu olduğunda, net ve düzenli bir marka logosu kalabalığın arasından sıyrılacak ve müşterinin tanımasına yardımcı olacaktır.

Tasarımda bu yıl trend olan sadelik ile markaların dönen el yazısı ve gereksiz detayları net, çeşitli cihazlarda ve ekran boyutlarında daha okunabilir olan, okunması kolay yazı tipleri.

Son zamanlarda fast food zinciri Sweetgreen, ters çevrilmiş yazılarını kaldırarak okunabilirliğe öncelik verdi. Daha net bir görünüm ve hisse geçiş, markanın logosunu gerçekten vurgulayan iki tonlu bir renk paleti ile de destekleniyor.

4) Soyulmuş Markalama

Daha net yazı tipleri, bir sonraki logo tasarım trendimiz olan soyulmuş markalaşmada da rol oynuyor. Artık birçok şirket, markalarına modern bir his vermek için görsel kimliklerini daha basit bir tarz lehine elden geçiriyor.

Yakın zamanda yeni geometrik logo tasarımını ortaya çıkaran Fransız otomobil üreticisi Renault’yu ele alalım. Basit ama etkili, klasik elmas logosunun en son yinelemesi, bir dizi modern kullanım senaryosuna daha uygulanabilirken markanın orijinal kimliğine sadık kalır.

5) Çok Renkli Gradyanlar

Gradyanlar bir süredir trend olsa da, çok renkli gradyanlar son zamanlarda logo tasarımı dünyasına girdi.

Adobe, bu trendi, markanın portföyündeki çeşitli araçları temsil eden bir renk karışımı içeren Creative Cloud logosunda kullanır. Indesign için macenta, Photoshop için mavi görüyoruz, Illustrator için turuncu vb. Bu anlamda Adobe, tüm ürün ve hizmetlerinde net ve tutarlı bir marka kimliği oluşturmak için çok renkli gradyanlar kullanır.

6) Hareket Duygusu

Dinamik bir hareket hissi yaratmak için eğik veya hafif kavisli logoların kullanıldığını da görüyoruz. Hızlı hizmet ve hızlı düşünme ile ilişkilendirilen bu tarz, ilerleme ve yenilikle eş anlamlıdır.

‘Hızlı bayrak’ olarak adlandırılan para transferi uygulaması Wise’ın bu logosuna bir göz atın. Markanın web sitesinde, mobil uygulamasında ve sosyal medya profil resimlerinde görünen, ileriye dönük, rüzgarlı bayraklı logosu, hızlı ve sorunsuz bir şekilde nakit gönderip almalarını mükemmel bir şekilde temsil eder.

7) Çerçevelerden Kurtulma

Bu yılın logo tasarım trendleri daha net yazı tiplerini ve sadeleştirilmiş markalamayı içerdiği gibi, markaların logolarını kapsayıcılardan-çerçevelerden kurtardığını da görüyoruz.

Yeniden tasarlanan logosunda Visa, görsel olarak daha akıcı bir sonuç elde etmek için kredi kartına benzeyen geleneksel dikdörtgeni kaldırdı. Hem küçük ekranlarda hem de dinamik platformlarda markanın görsel kimliğinin netliğini artırarak, kartsız ödemelere geçişi de temsil ediyor.

8) Kusurlu Logolar

Televizyonun statik veya yanlış basılmış renklerinin kusurlarını taklit eden kusurlu logolar, markanıza fütüristik bir avantaj sağlamak için harikadır.

Bu trendin, platformun performatif unsurunu ileten TikTok logosunda gerçekten etkili olduğunu görüyoruz. Logonun değişen ve örtüşen renkleri ona kendin yap estetiği kazandırıyor. Bu, uygulamada barındırılan kullanıcı tarafından oluşturulan içerikle uyumludur.

2022 trendlerine uygun logo tasarım hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız. Dilerseniz teklif alabilirsiniz.

Bir cevap yazın