2022 Grafik Tasarım Trendleri

2022 GRAFİK TASARIM TRENDLERİ

2022’nin başlamasıyla beraber yeni grafik tasarım trendleri konuşulmaya başlandı. İşte yeni grafik tasarım trendleri:

1) 3D Tasarım

Son zamanlarda 3 boyutlu tasarıma ilgi zaten artmaktaydı. 2022’de de bu trend devam etmekte. Hem illüstrasyonlarda hem tipografide 3 boyutlu tasarım büyümeye devam edecek. Görsel tasarıma derinlik ve boyut duygusu ekleyerek etkili tasarımlar yapabilirsiniz.

2) Minimalist Retro

Minimalist retro geri döndü! Bu stil, eski tarz yazı tipleri, sıcak tonlar, organik renk paletleri ve 70’lerin eski dergi düzenlerini anımsatan doğal dokulara sahiptir. 2022’de özellikle markalaşma alanında minimalist retro akımın ana akıma girmesini bekliyoruz.

3) NFT'ler

Kripto sanatı son birkaç yılda çok dikkat çekti ve bazı alıcılar memlere ve sanat eserlerine milyonlar harcadıkça, NFT trendi devam edecek. Değiştirilemez tokenler, doğrudan bir blok zincirinde yayınlanan benzersiz dijital dosyalardır. NFT’ler hem koleksiyoncular hem de tasarımcılar için çekicidir – izinsiz çoğaltılması konusunda endişelenmeden eser alıp satabilir.

NFT’ler muhtemelen şu anda dijital sanattan para kazanmanın en iyi yolu. NFT’nizin satışından para kazanıyorsunuz ve büyüleyici olan kısım, sanat eserinin ikincil satışından da bir yüzde almanız. Bu, kişisel projelerinizi satmanın veya yeni bir şey yaratmanın ve bir sanatçı olarak gelişmenin harika bir yolu.

Ağırlıklı olarak çevresel ayak izleri ve telif hakkı endişeleri nedeniyle herkes NFT hayranı olmasa da, bu alanın 2022’de NFT oyunlarına katılmak isteyen daha fazla sayıda yaratıcı ve alıcıyla büyümesini bekliyoruz.

4) Grandyan

Uçsuz bucaksız bir görünüm ve his yayan rüya gibi gradyanların grafik tasarımdaki bir sonraki büyük şey olması bekleniyor. Gradyanlar sunum tasarımından marka bilinci oluşturma ve sosyal medya gönderilerine kadar her şeye rüya gibi bir estetik kazandırır.

2022 trendlerine uygun grafik tasarım hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız. Dilerseniz teklif alabilirsiniz.

Bir cevap yazın